PODWODNIK

Finał VI Mistrzostw NIVEA Ratowników WOPR
Sport - Zapowiedzi
Poniedziałek, 13 Sierpień 2007 01:00
W dniach 11 - 12 sierpnia 2007 r. w Międzyzdrojach odbył się Finał VI Mistrzostw NIVEA Ratowników WOPR z udziałem 14 drużyn (6 żeńskich: Ustronie Morskie - Poznań, Kołobrzeg, Dźwirzyno - Grzybowo, Sopot, Rowy, Świnoujście i 8 męskich: Jarosławiec, Kołobrzeg, Ustronie Morskie - Poznań, Rewal, Ustka, Dąbki, Mielno,  Dźwirzyno-Grzybowo), wyłonionych w czterech eliminacjach: Gdańsku-Stogach, Krynicy Morskiej, Jarosławcu i Dźwirzynie.
Przez 2 dni ratownicy rywalizowali w 10 konkurencjach, 4 indywidualnych: bieg - pływanie - bieg, wyścig pływanie, wyścig z deską i flagi plażowe oraz 6 drużynowych: wyścig ratunkowy z pasem ratunkowym, sztafeta 4x50 m "bieg po plaży", wyścig ratunkowy z deską, wyścig Bałtyku, wyścig łodzi i wyścig ratunkowy z zasobnikiem z liną. Najwięcej emocji wśród publiczności budził występ ratowniczek, których z roku na rok przybywa na Polskich plażach.
Bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki z Kołobrzegu w składzie: Agnieszka Marianek, Joanna Gołębiowska, Anna Pogocka, Małgorzata Gembicka, Katarzyna Jakubik i Angelika Oleksy, które zwyciężyły w dziewięciu konkurencjach ustępując tylko jeden raz - koleżankom z Ustronia Morskiego - Poznań, które zajęły drugie miejsce. Na trzecim miejscu uplasowały się ratowniczki z Dźwirzyna - Grzybowa.
Wśród mężczyzn faworytami okazała się również drużyna z Kołobrzegu w składzie: Krzysztof Piotrowski, Mateusz Kwaśniewski, Paweł Rumin, Bartłomiej Bober, Jakub Hawryluk i Mateusz Wodzicki, która zwyciężyła w pięciu konkurencjach i pokonała ubiegłorocznych mistrzów, drużynę z Ustronia Morskiego - Poznań, przewagą 10 punktów. Mistrzowie z ubiegłego roku musieli zadowolić się tytułem wicemistrzowskim. Trzecie miejsce na podium zajęła drużyna ratowników z Rewala.
Zwycięskie drużyny otrzymały terenowe quady. Nagrody i puchary w asyście aktorki Anny Samusionek wręczyli Prezes WOPR Jerzy Telak, Prezes Nivea Polska S.A. Heinz-Jürgen Stüting oraz Przewodniczący Rady Miasta Międzyzdroje Roman Pawłowski.