SPORT - RELACJE - 2004 - XXXVIII Mistrzostwa Polski w ratownictwie wodnym
- Kędzierzyn-Koźle 26-27 czerwca 2004 r.

W dniach 15-19 września 2004 r. odbyły się w Viareggio i Livorno we Włoszech Mistrzostwa Świata w ratownictwie wodnym. W zawodach wzięli udział zawodnicy z 35 państw. Uczestnicy startowali w 11 konkurencjach na pływalni
i w 10 konkurencjach plażowych. Zespoły narodowe rywalizowały w kategorii drużynowej.

Zwycięzcą mistrzostw została reprezentacja Australii, która wyprzedziła drużyny Nowej Zelandii i Republiki Południowej Afryki. Kadra Polski w składzie Sylwia Langiewicz, Przemysław Kordowski, Marcin Pyrzyński, Bartłomiej Błaszczyk i Sebastian Hełka uplasowała się na 18 miejscu.
Polakom siedmiokrotnie udawało się startować w finałach A i B. Brązowy medal w konkurencji 100 m holowanie manekina w płetwach wywalczył Bartłomiej Błaszczyk (WOPR Województwa Dolnośląskiego).