Strona GłównaPrawoILSWOPRPrezesi WOPRMapa strony
   
konferencje

Partnerzy

 logo polkomtel

 

WSPÓŁPRACA


RATEX

logo_kevi_nowe_cmyk_male

PODWODNIK
 

 

 

Szkoleniowy
FANTOMY DO NAUKI RKO

altNa rynku istnieje wiele typów i rodzajów, począwszy od prostych ­ bezwskaźnikowych do bardzo skomplikowanych z wydrukiem komputerowym, począwszy od modeli składających się z samych torsów da modeli kompletnie wyposażonych w ramiona i nogi, bez możliwości regulacji i z możliwością regu­lacji np.: siły potrzebnej przy pośrednim masażu serca.

altManekiny mogą posiadać:

  • symulację niedrożności dróg oddechowych,
  • ruchomą żuchwę,
  • wierną symulację wdmuchnięć i uciśnięć klatki piersiowej,
  • unoszenie się klatki piersiowej przy wdmuchnięciu realistycznie umiejscowione znaczniki dla miejsca uciśnięć,
  • tętno szyjne itd.

altWyposażenie większości fantomów zabezpiecza ćwiczących przed możliwością zakażenia się chorobami zakaźnymi (o ile będą przestrzegane podstawowe zasady BHP podane przez poszczególnych producentów) oraz zapewnia dosyć duży komfort estetyczno-higieniczny Generalnie - jest to podstawowy sprzęt służący do nauki sztucznej wentylacji i pośredniego masażu serca przeprowadzanego indywidualnie lub zespołowo Umożliwia on również trening w zakresie stosowania masek wentylacyjnych ( np. maski kieszonkowe Laerdala lub Ambu, chusteczek reanimacyjnych) oraz resuscytatorów ręcznych typu Ambu.

 
MANEKINY DO HOLOWANIA

altManekiny do holowania ulegały w ciągu wielu lat różnym modyfikacjom i udoskonaleniom. Aktualnie obowiązujące (w zawodach ratowniczych zgodne z przepisami ILS) są to wykonane z materiałów plastycznych torsy ludzkie wraz z głową, obciętymi wysoko rękami i bez kończyn dolnych, o wysokości 1,0 m i maksymalnej wadze pod wodą 1,5 kg. Powinny być one hermetyczne i mieć tylną część głowy pomalowaną na kolor kontrastujący z ciałem manekina i kolorem wody Również w środku torsu tj. 40 cm od dołu i 55 cm od głowy powinien znajdować się poprzeczny pas szerokości 15 cm w kolorze kontrastowym .

 


Zmień język

UK DE FR


facebook

Odsłon : 9985640