logo_kevi_nowe_cmyk_male

PODWODNIK

MISTRZOSTWA EUROPY JUNIORÓW

11835a4d5590db644b848a0139bb627a_M

W dniach 6-8 września 2013 roku na 50 m pływalni Stadio dle Nuoto oraz plaży Hakuna Matata w Riccione (Włochy), z udziałem 127 ratowników z 15 krajów Europy, w tym jedynej reprezentantki Polski Anny Nocoń (WOPR Ruda Śląska), rozegrane zostały Mistrzostwa Europy w Ratownictwie Wodnym. Najlepszymi juniorkami okazały się Włoszki przed Niemkami i Hiszpankami, a wśród juniorów zwyciężyli Niemcy przed Włochami i Brytyjczykami. W klasyfikacji generalnej pierwsza była reprezentacja Niemiec (457 pkt) przed drużyną Włoch (442) i Francji (393).

Oficjalna strona Mistrzostw

Wyniki zawodów

W pierwszym dniu Mistrzostw na pływalni w konkurencji SERC (Simulated Emergency Response Competition) na 12 startujących wygrała reprezentacja Niemiec, przed Francją i Wielką Brytanią.

Drugiego dnia na pływalni odbyły się konkurencje: 50m holowanie manekina, 100m ratowanie manekina w płetwach, sztafeta 4x25m holowanie manekina, 100m ratownik, sztafeta 4x50m z pasem.
Podczas finałów zostały pobite 3 rekordy Europy juniorów: Giordano Francesco (Włochy) na 50m holowanie manekina mężczyzn (30,59), reprezentacja Włoch w sztafecie 4x25m holowanie manekina mężczyzn (1:14,23), reprezentacja Włoch w sztafecie 4x50m z pasem kobiet (1:46,54). Zawody na pływalni wygrali Włosi przed Niemcami i Hiszpanami.

A. Nocoń zajęła: 11 miejsce w konkurencji 50m holowanie manekina (40,93s), 15 na 100m holowanie manekina w płetwach (1:07,39), 20 na 100m ratownik (1:10,79).

W trzecim dniu zawodnicy rywalizowali na plaży w konkurencjach: wyścig na deskach, flagi plażowe, bieg – pływanie – bieg, akcja ratownicza na deskach, zespołowa akcja ratownicza z pasem „węgorz”.

Konkurencje plażowe zdominowali Brytyjczycy przed Francuzami i Niemcami. W konkurencji flagi plażowe mężczyzn trzy pierwsze miejsca zajęli juniorzy z Francji.

A. Nocoń zajęła: 5 miejsce w serii eliminacyjnej konkurencji flagi plażowe kobiet (zabrakło jednej flagi do zakwalifikowania się do finałów), 8 w eliminacjach wyścigu na desce, 19 w konkurencji bieg – pływanie – bieg, po emocjonującym finiszu i wyprzedzeniu na „ostatniej prostej” 5 rywalek .

W wyjeździe na mistrzostwa Annie Nocoń pomogli: Hilton Foods Poland, Śląski WOPR, Zarząd OM WOPR Ruda Śląska, RESCUEHOUSE S.C., Przewodniczący Komisji WOPR ds. Sportu Tomasz Kozioł.