Strona GłównaPrawoILSWOPRPrezesi WOPRMapa strony
   
konferencje

Partnerzy

 logo polkomtel

 

WSPÓŁPRACA


RATEX

logo_kevi_nowe_cmyk_male

PODWODNIK
 

 

 

POMORSKA LIGA RATOWNICTWA WODNEGO
Poniedziałek, 16 Maj 2016 13:19

logo_okrage

„Otwarte Mistrzostwa w Ratownictwie Wodnym o Puchar Prezydenta Miasta Słupska”, które odbyły się na pływalni Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Słupsku 15 maja 2016 r. pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka, stanowiły inaugurację Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego. Po przywitaniu gości, trenerów i zawodników przez Prezesa Słupskiego WOPR Piotra Dąbrowskiego zawody otworzyli Wiceprezydent Miasta Słupska Marek Biernacki z Radnym Sejmiku Województwa Pomorskiego Mieczysławem Batruchem w towarzystwie Radnego SWP Czesława Elzanowskiego, Dyrektora SOSiR Agnieszki Klimczak, dowódcy JRG PSP kpt. Krzysztofa Aniszewskiego. Wystartowało 107 zawodników z województwa pomorskiego (Słupska, Ustki, Kościerzyny, Wejherowa, Bytowa i Gdańska), Wągrowca i Wasserfreunde TuRa Berkamen (Niemcy), którzy rywalizowali w 5 konkurencjach indywidualnych i jednej drużynowej. Liga jest dofinansowana ze środków Województwa Pomorskiego, a jej pierwsze zawody wsparły finansowo władze miasta Słupsk. http://www.wopr.slupsk.pl/pl

 

 

Organizatorem zawodów było Słupskie WOPR, a współorganizatorami są Wejherowskie WOPR i Miejskie WOPR w Gdańsku. W programie zawodów znalazły się podzielone kategorie (młodzik, junior, senior kobiet i mężczyzn) konkurencje:50m manekin (holowanie metodą sportową), 100m z przeszkodą, 100m ratownik, 100m ratowanie manekina w płetwach, rzut liną, 4x25 pod wodą.

Zaproszenie

Regulamin

Komunikat organizacyjny

Kolejne zawody odbędą się w Wejherowie (09.10.2016) i Gdańsku (11.11.2016).  Dofinansowanie: Zarządu Województwa Pomorskiego oraz Urzędu Miasta Słupska.

 

Zmień język

UK DE FR


facebook

Odsłon : 9985657